CCTV (video systémy)

 

cctv
Video systémy mají značný význam při zabezpečení objektů, ochraně osob, sledování technologických procesů, pohybu osob a vozidel. Videosystémem lze někdy i komplexně vyřešit jednoduché a cenově dostupné zabezpečovací zařízení.
Velký výběr videokamer pro černobílý i barevný obraz umožňuje optimální návrh systému v daných podmínkách. Kamery lze propojovat s monitory přímo nebo v systému přepínaném multiplexorem. Dodávané video systémy se neomezují pouze na vnitřní prostory objektu. Abychom umožnili přehled o dění v objektu a jeho bezprostředním okolí, nebo o situaci na venkovních pracovištích, provádíme instalaci venkovních kamer včetně dálkově ovládaných rotátorů a transfokátorů.

 


IP kamery


IP-CAMERA
Co to je IP kamera? IP kamera je univerzální síťová kamera řízená moderní audio/video technologií. Zabudovaný web server nabízí uživateli přehledné a jednoduché rozhraní pro ovládání kamery a umožňuje uživateli vzdálený přístup po internetu. Síťové IP kamery je možno sledovat a konfigurovat odkudkoli na světě pomocí internetového prohlížeče. Uživatel sleduje audio/video záznam stejným způsobem jako si prohlíží jiné stránky na internetu. IP Kamera je ideální řešení pro zvýšení atraktivnosti webových stránek, vzdálený dozor, zabezpečení domova, pořádání video konferenci a mnoho jiných použití.
Další možností je použití IP videoserveru. IP videoserver je zařízení, které narozdíl od IP kamery má video vstup(umožňující zpracování signálu z klasických analogových zařízení a jeho přenos do Ethernet sítě). Díky tomu je použitelný i v profesionálních aplikacích. Používá se hlavně v kombinaci s venkovní kamerou, se skrytou kamerou popř. s otočnou hlavicí. Video server je založen na moderní video/audio kompresní technologii MPEG4, je komplexním řešením pro řešení CCTV pro systémové integrátory, kanceláře nebo domácí uživatele.
Samozřejmostí je možnost nahrávání pomocí dodaného softwaru pro všechny typy IP kamer a video serverů vícekanálového záznamu obrazu a zvuku. Kdykoliv Vám umožní záznam vrátit zpět a sledovat co se již stalo.